nova cvernovka

Deň otvorených ateliérov tradične organizuje Nová Cvernovka na 1. mája. Každoročne sa tu Sviatok práce oslavuje umením a hudbou. Môžete sa tešiť na pestrý program plný výstav, koncertov a prednášok, kde nebudeme chýbať ani my.

Nová Cvernovka je centrum združujúce kreatívnu komunitu žijúcu v Bratislave. Hlavným poslaním je zlepšovať mesto a spoločnosť prostredníctvom kultúrnych a kreatívnych aktivít. Posledné dva roky sa bydliskom Novej Cvernovky stala Stredná priemyselná škola chemická na Račianskej ulici. Budova vyrástla ešte v roku 1951, za posledné mesiace prešla náročnými rekonštrukciami. Chemické laboratóriá, odborné učebne, kabinety a školské internáty sa stali ateliérmi, kanceláriami, či dizajnovými obchodíkmi. Pribudli tiež kaviarničky, bistro s občerstvením, knižnica a sály pre rôznorodé kultúrne akcie.

nova cvernovka

Chvíľka oddychu po obede na terase pred chodbou spájajúcou budovu školy s internátom

nova cvernovka

Na prízemí vedľa vestibulu budovy školy nájdete Skrytý bar

nova cvernovka

Rozkvitajúca komunitná záhrada v zadnej časti areálu školy

Pomaly miznúca suť vyprodukovaná dôkladnou prestavbou interiéru Novej Cvernovky

Počas 1. mája sa môžte osviežiť v bare v Coworkingu Cvernovka na 5. poschodí

malina studio

Dvere do kancelárie Malina Studio budú otvorené pre všetkých návštevníkov

Deň otvorených ateliérov je podujatie zamerané najmä na prezentáciu tvorby komunity Cvernovky, ktorej súčasťou je aj Malina Studio. Nájdete nás na 5. poschodí v Coworkingu Cvernovka, kde si môžete pozrieť naše práce, kanceláriu a porozprávať sa s nami pri výberovej káve nášho klienta Illimité. Bohatý program na 1. mája plný výstav, koncertov, divadelných predstavení a workshopov (aj pre deti) nájdete TU. Tešíme sa na vašu návštevu.

Napísala: Barbora Váradyová
Nafotil: Ado Juráček